Choď na obsah Choď na menu
 


60 roky :P

3. 8. 2010

Retrom nazývame obdobie od nejakých 20. Až po 70. Roky. Je to samozrejme asi 50 rokov a keďže vieme že móda ako-taká sa mení rok čo rok, zhrnúť do jednej masy sa to nedá. V podstate dobré delenie je na desaťročia.  A keďže sa nežilo tak, že pozreli do kalendára a povedali si: Aha, už sú 60. Roky, už treba zmeniť módu, celé sa to prelína. No každé obdobie je niečím charakteristické. Každé má niečo čo ostatné nie. Aj keď názov to má spoločný, životný štýl, hudba a móda boli úplne iné.

Možno sa niekto čuduje, že píšem len o ženskej móde, no 60. roky boli doba, kedy sa žena konečne dostala do popriedia, a móda bola ako stvorená pe ženy. Na mužov sa v tomto smere akosi "pozabudlo"... Samozrejme, aj oni mali svoju módu a nejak chodili, ale bolo to skôr orientované na Beatles či hippies. Určite sa nepredvádzali na mólach a v časopisoch. Mužská móda "len" vyjadrovala životný štýl.

                                    60 ROKY                                               

 

V 60. Rokoch naplno prepuklo všetko krátke. Mini sukne, krátke účesy, Krátke tričká.  Nebolo to samozrejme všade, pretože móda je tak rôznorodá ako život sám. A to sa týka i tohto obdobia. Hipisáci totiž nosili všetko dlhé, a napodiv, v tej istej dobe. O Hipisákoch na slovensku bol len akýsi slabý vánok. Zavrieť vás totiž pokojne mohli aj za trochu dlhšie vlasy. A tak sa ľudia zrodený pre módu rozhodli, že to využijú a všetko bude krátke.

 

Obrazek

Obrazek

Charakteristickým znakom 60. Rokov sú geometrické tvary. Kruhy, elipsy, trojuholníky a štvorce. Prepukli aj farby. Celé to bolo hodené do akéhosi poblázneného štýlu. Na prvý pohľad nevkusné, na druhý dokonale odháňajúce pochmúru vtedajšieho sveta. Popularitu si získali aj šaty do A, balónové sukne, bodky...  Vlasy sa tupírovali, nosili sa čelenky. Hrubé a vo veľkom.

Obrazek

Móda priniesla aj baleríny, topánky s otvorenou špičkou.

http://media.novinky.cz/284/122848-top_foto2-dc27t.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Measuring Blood Pressure

(Agrordargo, 8. 10. 2018 6:36)

Torsion bras de quelqu'un est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-lugano/

Natural Ways to Downgrade Blood Press

(ALuddeddyskype, 29. 7. 2018 5:18)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-france-japon/

.

(xxx, 18. 6. 2012 16:25)

uplne stiahnute z druheho blogu